Marta Czerwieniec
Nazywam się Marta Czerwieniec. Genealogia jest moją wielką pasją od ponad 10 lat. Od dawna skutecznie opracowuję historie mojej rodziny, której korzenie wywodzą się zarówno z Polski Centralnej, jak i z pod Krakowa, Rzeszowszczyzny, Podkarpacia, Wołynia i in. Do moich sukcesów zaliczyć mogę odnalezienie dalekiego kuzyna w Brazylii - mamy wspólnego praprapradziadka ;-) , czy znalezienie kuzynki w USA, której dziadkowie wyemigrowali do Stanów pod koniec XIX wieku.

Niestety bywam czasem utrapieniem dla rodziny, sprowadzając spotkania rodzinne do wyciągania danych genealogicznych i starych historii rodzinnych. ;-)


Bardzo lubię pracować w archiwach i bibliotekach, grzebać w starych dokumentach, opracowywać i dokumentować historie rodzinne oraz czytać biografie.


Z wykształcenia jestem archeologiem, specjalizuję się w numizmatyce. Pracę magisterską napisałam o monetach wczesnośredniowiecznej Persji pt.: "Monety sasanidzkie na terenie basenu Morza Bałtyckiego" na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ten temat nadal mnie bardzo zajmuje i dzięki temu, miałam możliwość opisywania ponad 400 monet arabo-sasanidzkich ze wszystkich zbiorów muzealnych w Czechach dla Muzeum Kultur Orientalnych (Naprstkovo Muzeum) w Pradze.


Ponadto nie rozstaję się z aparatem fotograficznym (link w zakładce) oraz chętnie podróżuję i poznaję ludzi.

 

[ Powrót na stronę główną ]